Jak przygotować dziecko na kolonię/obóz - Profesjonall - Twoje biuro podróży

KOLONIE i OBOZY 2019 - PROMOCJE !

 

 

PRZYDATNE INFORMACJE DLA RODZICÓW ORAZ UCZESTNIKÓW WYPOCZYNKU LETNIEGO

PRZYDATNE INFORMACJE DLA RODZICÓW
ORAZ UCZESTNIKÓW WYPOCZYNKU LETNIEGO

Wyjazd dziecka na kolonie, szczególnie ten pierwszy, jest wielkim przeżyciem dla całej rodziny. Szczególnie rodzice zadają sobie pytanie: "czy moje dziecko da sobie radę", "Kto przypilnuje mojego synka, żeby zjadł zupkę", „Czy córeczka poradzi sobie z noszeniem walizki, którą z tak wielkim trudem domknęliśmy” itd. itp. Nasza wyobraźnia działa. W tym przed kolonijnym zamieszaniu wkładamy do walizki dziecka wszystko to, co naszym zdaniem może mu się przydać, a niejednokrotnie zapominamy o rzeczach niezbędnych. Zastanów się co dać dziecku na kolonie, aby zbytnio nie obciążać córki lub syna. Pamiętaj o tym, że Twoje dzieciątko będzie zmuszone dźwigać to wszystko w co go wyposażysz. Opiekunowie maja „na głowie” nie tylko Twoją Kasieńkę czy Waldusia, ale innych 15 – 20 dzieci. Wszystkie wymagają, aby się nimi zająć.

Jak to zrobić?

Tak, Ty właśnie możesz pomóc swojej pocieszce, aby ten okres rozłąki z domem, dbałości o swój ekwipunek i drogocenne „skarby” w postaci komórki, aparatu itd. minął pożytecznie, sympatycznie i miło. Aby było co wspominać, oczywiście w tym dobrym aspekcie.

W tym właśnie celu przygotowaliśmy kilka uwag:

Oto co powinno znaleźć się w ekwipunku kolonisty

  • Środki czystości: szczoteczka do zębów w etui, pasta do zębów, mydło w mydelniczce, mały szampon, grzebień, plastikowy kubek, krem do opalania, 2-3 opakowania chusteczek higienicznych, 2 ręczniki (duży i mały).
  • Ubranie: 6-7 bawełnianych koszulek z krótkim rękawem, 2 ciepłe bluzy z długim rękawem, dres, 2 sztuki krótkich spodenek, dżinsy, sweter, cienka, NIEPRZEMAKALNA kurtka koniecznie z kapturem, nakrycie głowy, strój kąpielowy i strój na dyskotekę (najlepiej jeden, ale dziewczynki prawdopodobnie nie pojadą bez co najmniej dwóch takich ubrań). Bielizna: piżama, 6-7 majtek, 6-7 par skarpetek.
  • Buty: po jednej parze adidasów, trampek, sandałów i gumowych klapek. Dla dzieci wyjeżdżających w góry konieczne są buty typu „traper”.
  • Atrybuty "kontaktowe": 2-3 zaadresowane koperty z naklejonymi znaczkami, papier w kratkę, dwa długopisy (jak najtańsze, prawdopodobnie i tak zaginą). Telefony komórkowe dajemy dziecku tylko jak bardzo MUSIMY. Zawsze otrzymamy od organizatora kontakt telefoniczny na placówkę bądź do opiekuna, czy wreszcie do biura, które jest organizatorem wypoczynku. Tam na bieżąco będziemy mogli uzyskać wszelkie informacje o naszych pociechach.
  • Leki: nie dajemy dzieciom żadnych leków jeśli lekarz nie zalecił inaczej. Środki przeciwbólowe i inne podstawowe leki w razie takiej potrzeby przepisze lekarz i poda pielęgniarka kolonijna. Jeżeli jednak lekarz zalecił przyjmowanie leków przez dziecko, to medykamenty przekażmy opiekunce, wychowawczyni, która będzie trzymała pieczę nad nimi i dzieckiem. Zaopatrzmy dziecko w środki, które przeciwdziałać będą chorobie lokomocyjnej. Przekażmy je pielęgniarce lub wychowawcy w trakcie spotkania przed wyjazdem. Leki zapakujmy do oddzielnej saszetki, podpiszmy ją, a w środku umieśćmy informację o ich stosowaniu przez dziecko.
  • Jedzenie na drogę: prowiant pakujemy do osobnej torby. Ilość jedzenia uzależniona jest od czasu jaki dziecko ma spędzić w podróży. Nie należy dziecku dawać termosów, ani szklanych butelek z napojami, lepiej dać kilka małych napojów lub soków w kartonikach ze słomką. Kanapki nie powinny być z wędliną i należy je zapakować dokładnie, by nie zatłuściły torby. Dziecku trzeba dać na drogę co najmniej dwa jabłka, pomarańcze (obrane i zapakowane), banany. Jak najmniej słodyczy.

ZAPAKUJMY TO WSZYSTKO DO WALIZKI NA KÓŁKACH (OCZYWIŚCIE MOŻLIWIE LEKKIEJ),
A PODRĘCZNE ARTYKUŁY
I PROWAIANT NA DROGĘ
W PLECACZEK, KTÓRY DZIECKO WYKORZYSTA W TRAKCIE WYPRAW I WYCIECZEK PODCZAS TRWANIA WYPOCZYNKU.

Nie dawajmy pociechom kosztownych rzeczy. Wiadomo, że dziecko jest tylko dzieckiem i nie zawsze działa z rozwagą. Lepiej dla nas i dla niego będzie jeśli przywiezie ono z kolonii niezapomniane wrażenia, niż zepsuty aparat fotograficzny najnowszej generacji lub wiadomość o zaginionej komórce.

Drodzy Rodzice, nie dajmy zatem się zwariować i korzystajmy jak najczęściej z rad profesjonalistów!

Dodatkowe informacje można uzyskać w biurze, które jest organizatorem wypoczynku Waszych dzieci.

 ŻYCZYMY UDANEGO WYPOCZYNKU I DUŻO UŚMIECHU !

 

Przedstawione programy mają charakter ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz kondycji uczestników.
Oferta zawarta na portalu nie jest ofertą w ścisłym rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Ceny poszczególnych imprez są uzależnione od aktualnego kursu euro i dolara w dniu dokonania rezerwacji i mogą różnić się od przedstawionych w portalu.

Oferta jest własnością BOT PROFESJONALL i jest chroniona prawami autorskimi.

 

GWARANTUJEMY BEZPIECZNE WAKACJE

gothaer - Dobre ubezpieczenia dla naszych klientów


WSPÓŁPRACA


allitaliaairlingusbritishplllot
lufthansaryanturkishwizz

polferiesstena
7islandsactivetalmaturbestrisenbutcomfortceasy-travel
eximfunclubgandalf-travelkonsorcjumlekierlogosOK-Tours
oskarnethpbpskarpawatrawygoda